header

O nás

Historie

Počátkem roku 2009 můj kamarád a nyní už náš bývalý člen Barney přišel s myšlenkou Akvasrazů v Kroměříži. V blízkém okolí se žádné srazy nekonaly, nejblíže v Olomouci a Brně. Jelikož se nikdo neměl k organizaci takového srazu, ujal jsem se toho i přes počáteční obavy sám.

První sraz jsme měli v červnu 2009 v Bowling baru Scéna na Kulturním domě v Kroměříži a zúčastnilo se ho obdivuhodných 6 lidí. Postupně na srazech lidí přibývalo, objevovaly se nové tváře i mimo tyto srazy. Jak se známosti rozrůstali, lidí jezdili i hodně zdaleka - okolí 50 km kolem Kroměříže už je docela velké.

Po listopadovém srazu v minulém roce 2010 se zrodila myšlenka akvaristických burz (nejblíže je burza v Brně). Po nastudování nějakých informací jsme uvažovali o vstupu pod Český svaz chovatelů, který již má obor AKVA-TERA. Potom mi ale přišla informace od Honzy Burzanovského, sekretáře AKVA CZ, o založení občanského sdružení a přičlenění pod AKVA CZ.

Vznik a počátky spolku

Této myšlenky jsme se chopili a 5.února 2011 jsme založili občanské sdružení Kroměřížský akvaristický spolek. Naším hlavním cílem tehdy bylo pořádat akvaristickou burzu.

Nakonec se nám toho podařilo v krátkém čase více. Z akvaristické burzy jsou AKVA-TERA trhy, řád pro ně nám byl schválen během týdne a prostory na sebe taky nenechali dlouho čekat. Vstříc nám vyšla SŠ COPT, která v té době zrovna rekonstruovala jídelnu.

Členství našeho spolku v dalších organizacích

V dubnu 2011 jsme oficiálně vstoupili do Unie akvaristů české republiky AKVA CZ, jenž je členem Evropské asociace akvaristů a teraristů E.A.T.A.

logo AKVA CZ    logo EATA

Současnost

Zájemců o Akvasrazy je čím dám více, proto jsme byli nuceni přesunout srazy z Kulturního domu do salónku restaurace Rybářská bašta u bývalé šterkovny Bagrák.

Snažíme se také dát dohromady historii akvaristiky v Kroměříži, bohužel moc toho není. Snad jen zmínka o stálé výstavě akvárií v Podzámecké zahradě.


Bc. Petr Matula, předseda spolku